Marcin Kudełka

8,4
418 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marcin Kudełka

Zapytałby typowy telemaniak... Ja mam jednak inne pytanie: Co się z nim dzieje!? Wysłuchałem WSZYŚCIUTKIE jego role! Nawet polowałem na 46 odcinek Niani tylko po to by zobaczyć go w kilkusekundowej roli! Sztos 2 obejrzałem TYLKO dlatego że on tam grał! On jest genialny! Każdą swoją dubbingową rolę potrafi zagrać tak, że mimo iż kojarzyłem jego głos, zawsze miałem wrażenie że gra inaczej, a to naprawdę bardzo rzadki dar. Marcin Kudełka jest typowym przykładem zmarnowanego talentu i niedocenionego aktora. Nie wiem co prawda jak mu idzie przed kamerą, ale naprawdę dziwię się że nie zrobił kariery w dubbingu! Mamy tylu dubbingerów, którzy nie grają zadowalająco, a słychać ich niemal w każdej produkcji, a tu się zjawia taki Kudełka z PRAWDZIWYM TALENTEM przez duże T A L E N T E M i nagle przestaję grać! Nie wiem konkretnie dlaczego. Być może z powodów zdrowotnych, albo znalazł sobie inne zajęcie. Jednak ja widzę to tak: Marcin nie zagrał w żadnej SUPER-PRODUKCJI dzięki której ktoś mógłby o nim usłyszeć i dlatego nie jest angażowany do innych ról. Mam nadzieję że się mylę i Marcin po prostu zajął się czymś innym, ale nie wiem... Poważnie, pamiętam wszystko: Chad Knaus, Mojrzesz, Kovu, Rudolf, Bulber, Johnny Bravo, Śpiew Maxa z Goofyego, Lektor z Goofyego (widzę tego faktu nawet nie ma na filmwebie) i... Pongo! Pewnie wielu nie zgodzi się odnośnie ostatniego punktu, ale ja naprawdę jestem w niebo wzięty że pod jednego z moich ulubionych bohaterów z dzieciństwa, podkłada głos właśnie Kudełka. Dodatkowo, Marcin jest jednym z nielicznych aktorów dubbingowych którzy potrafią śpiewać! Jako Kovu z Króla Lwa był jednym z DWÓCH aktorów, którzy jednocześnie śpiewali i podkładali głos! Proszę tylko o jedno: Panie Marcinie błagam wejdź na Filmweb i odpowiedz mi, CZEMU CIĘ NIGDZIE NIE MA!? A jeżeli wjedziesz to dodaj jeszcze gdzie mogę cię spotkać, bo nie daruję sobie jak nie będę miał twojego autografu :). Jeżeli naprawdę nikt cię nie angażuję to jest to największy skandal w historii, jak nie polskiego kina, to polskiego dubbingu.

Odnośnie jego ról, to najbardziej podobał mi się Kovu, a zaraz potem Mojżesz. Natomiast Johnny Bravo to tylko potwierdzenie ogromnego talentu i potencjału Pana Marcina.

Czytuję na wikipedii że skończył Wydział Sztuki Lalkarskiej, więc pewnie ma się dobrze i robi w czymś innym niż w filmach, a ja się po prostu wydurniam. Ale jak pewnie wszyscy wiedzą "ciocia" wikipedia często się myli, więc nie żałuje założenia tego tematu.

Tyle na ten temat.

andrzej_goscicki

https://www.youtube.com/watch?v=IH7eCiQgD3w Marcin o dubbingu ;d

surprising

O, dzięki ci, panie!

andrzej_goscicki

nie zrobił? Dubbingował najbardziej znane bajki z tego co widze

marcin_lendzion

Meh, zależy jak na to spojrzeć. Dubbingował, po pierwsze, mało, w porównaniu do innych.

andrzej_goscicki

Ja ci powiem dlaczego tak nagle zniknął z dubbingu. Po prostu reżyserzy dubbingowi tacy jak: Paszkowski, Robaczewski, Węgrzynowska czy inni, zapomnieli o nim. Jeszcze gdy żyła pani Joanna Wizmur, pan Marcin miał dużo do powiedzenia i zaśpiewania, ponieważ był angażowany do wielu dubbingów np. Johnny Bravo, Rudolf czy Król Lew II. Pani Joanna potrafiła odnaleźć odpowiedni głos do postaci, dlatego zawsze obsadzała odpowiednich aktorów głosowych pod odpowiednie postacie. Dzisiejsi reżyserzy chyba mają taką zasadę, że do dubbingu zapraszają tylko te osoby, które mają pod ręką, czyli są w tym samym studiu dubbingowym, albo osoby, które znają bardzo dobrze.

kamil_banasiuk_13

Nie znam się na tym biznesie, może masz rację. Aczkolwiek czy naprawdę nie poznał się z nikim grając tam, gdzie grał? Przecież mówimy tutaj o osobach których słyszymy zawsze i wszędzie, na pewno nawiązali przynajmniej kontakt wzrokowy.

andrzej_goscicki

Wiesz, prawdopodobnie on dubbingował już w czasach gdy aktor siedział sam w studiu przed mikrofonem. Wcześniej przecież aktorzy i aktorki spotykali się w kilku osobowych grupach i nagrywali dubbing kwestia po kwestii. Wtedy między nimi rodziły się bliskie relacje, przyjaźnie które przetrwały zapewne do dziś. Poza tym reżyserzy którzy tak często obsadzali pana Kudełkę np. Krzysztof Kołbasiuk, Asia Wizmur czy Maria Piotrowska już nie żyją. Teraz za reżyserię odpowiedzialni są ludzie, którzy robią dubbing po swojemu. Może nie wszyscy, ale większość tak.

andrzej_goscicki

Ale przecież podobnie jak w przypadku Włodzimierza Pressa głos Marcin Kudelki słyszymy w co drugiej reklamie. 15 minut temu słyszałem reklamę Jabłek z Biedronki i jego głos, że nie wspomnę o wokalu Pana Marcina, który słyszymy w tej reklamie. https://www.youtube.com/watch?v=1hb58PwzG0M Jednakże kolega Kamil ma rację i powinien on częściej pojawiać się w dubbingu. Jego duet z Beata Jankowską Tzimas w dubbingu do "Księcia Egiptu" to prawdziwy majstersztyk.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones