Grzegorz Jonkajtys

6,7
47 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Grzegorz Jonkajtys

nowy temat.. kogo oceniacie lepiej za zdolności i umiejetności, według was który z nich jest lepszym animatorem..
Baginski czy Jonkajtys

Moim zdaniem Bagiński wygrywa pojedynek..

Kinomaniak91

A co to w ogóle za pytanie :D ? Bagiński bije Jonkajtysa na głowę wg mnie. Ciekawsze produkcje, graficznie Tomek wypada o wiele lepiej, jego utwory mają dobitniejszy przekaz. Nie podważam talentu Jonkajtysa, ale jeśli mamy już porównywać to zdecydowanie wygrywa moim zdaniem Tomasz Bagiński.

brk91

Jeśli oceniać umiejętności w grafice czy kto jest lepszym animatorem to 80dla Jonkajtysa, 20 dla Bagińskiego. Bagins jest reżyserem i kiedyś rysownikiem. Jonkajtys wymyśla historie, pisze scenariusz, rysuje koncepty, modeluje postaci, tła, animuje, renderuje i robi kompozycje. ma setki razy większą wiedzę w tej dziedzinie od Bagińskiego. Filmy Bagińskiego są na podstawie komiksów czy opowiadań (za wyjątkiem-chyba "sztuki spadania", którą nawiasem mówiąc animował Jonkajtys) wiec o ten przekaz tez mozna sie kłócić.

ziolo111

Bagiński jest samoukiem, za co go cenię.

Niepotrzebny

Każdy grafik jest samoukiem, tylko, że Bagiński skonczył na Katedrze, a Jonkajtys co chwila wypuszcza nowy film.
Sam je finansuje, sam pisze scenariusz, sam reżyseruje, sam robi koncepty, sam animuje.
Bagiński tylko reżyseruje, wiec w porownaniu do Jonkajtysa jest cienki:)

ziolo111

A chciałbyś się sam męczyć trzy lata przy jednym filmie bez niczyjej pomocy?

Niepotrzebny

Tak:)
A poza tym, pisałem w odpowiedzi na tytuł wątku:
"kogo oceniacie lepiej za zdolności i umiejetności" wiec odpowiadam ze Jonkajtya z powodów wyżej wymienionych.
Bagiński po prostu ma łatwiej, nie musi, więc po co ma to robić?

ziolo111

Jednak w subiektywnej ocenie - Bagiński robi lepsze filmy z ciekawszą historią.
Arka i Mantis mają ciekawą historię, lecz gorzej z wykonaniem niestety...
I te "co chwila" filmy mają sporo odstępu czasowego.
4 lata po Mantisie powstała Arka.

Niepotrzebny

Chyba że coś było między tymi projektami, ale nigdzie o tym nie ma mowy.

Niepotrzebny

Ale po Arce powstał Trzeci List, oraz powstaje już zaczątek nowego filmu.
A ile lat po Sztuce spadania powstał "Kinematograf" i kiedy powstanie coś nowego?
Mantis był bardzo starym filmem więc porównanie jakości nie jest na miejscu.
Arka graficznie jest rewelacyjna.
Nie ujmuję tu Bagińskiemu, Bo jego również cenię. Mało jest w Polsce produkcji. W tej dziedzinie dosłownie kilka.

ziolo111

o Trzecim Liście i Snow King wiem.

1. W 1998 roku Bagiński debiutował Deszczem. Później trzy lata mu zajęło samodzielne zrobienie Katedry (nie liczę Jacka Dukaja, który był przy tworzeniu scenariusza).
2. Przed premierą Sztuki spadania w jednym z wywiadów wyznał, że w planach jest Ruch Generała, który zmienił teraz nazwę na Hardkor 44. Nikogo nie powinno dziwić, że animacja robiona w polskich warunkach tak długo czeka na swoją premierę...
3. Od 2009 do 2012 stworzył aż 7 filmów!
To o Bagińskim można rzec, że wypuszcza co chwila coś nowego.

ziolo111

Generalnie nie wiem, jaki poziom polskiej animacji był 10 lat temu.
Znasz może jeszcze jakichś animatorów, których mógłbyś mi polecić?
Pozdrawiam!

Niepotrzebny

7 filmów wliczając w to reklamy:)
To Ty zacząłeś mowić o czasie miedzy filmami że cztery lata to długo wiec porownalem to do Bagińskiego. Wiem, że w Polskich warunkach to nie jest długi okres.
Wiekszość dobrych animatorów pracuje z Bagińskim. ale jest jeszcze Zbigniew Lenard, Tomasz Cechowski i kilku innych.
PS. z tego co się orientuje to Hardkor44 jest wstrzymany.

ziolo111

Wstrzymany? No ta, przecież lepiej wydać pieniądze na Hoffmana...

ziolo111

A Ty pochwalisz się swoimi osiągnięciami? Pytam z ciekawości.
Na profilu napisałeś, że jesteś grafikiem i animatorem. ;)

Niepotrzebny

Na razie nie mam się czym chwalić. Może kiedyś skoncze swój mini filmik to sie pochwale;)

Kinomaniak91

dla mnie tylko jeden filmik moze konkurowac z filmami baginskiego to jest arka. W miare zrobiona i z rewelacyjnym pomyslem. Reszta jego animacji nie jest na tym samym poziomie. Jendakze bede czekal z ciekawoscia na jego inne projekty!

Kinomaniak91

Bagiński jest przereklamowany i nie umywa się do Jonkajtysa.

Vaylander

Są przereklamowane bo własnie połowę reklam, które oglądasz w tv są zrobione przez Bagińskiego :p Jak na moje Bagiński tu w Polsce nie może rozwinąć skrzydeł i pokazać to co chciałby.

Kinomaniak91

to pytanie z gatunku: "Co jest lepsze jabłecznik czy czekolada?"
Panowie, obaj niesamowicie zdolni, ambitni i pracowici, wybrali inną drogę kariery. Bagiński wziął się za unowocześnianie polskiej kinematografii, Jonkajtys próbuje, z sukcesami, zdobywać Holywood.

Kinomaniak91

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,17214088,Grzegorz_Jonkajtys__magik_od_ efektow_specjalnych_.html#TRwknd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones