PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95825}
7,7 88 313
ocen
7,7 10 1 88313
7,4 25
ocen krytyków
Sztuka spadania
powrót do forum filmu Sztuka spadania

filmik raczej bardzo dobrze zrealizowany, ale muzyka nie jest już tak dobrze dobrana. W "Katedrze" muzyka pasowała jak rękawiczka do obrazu i wspólnie z nim tworzyła ten niepowtarzalny klimat - tu tego nie ma.

Animacja raczej o mocnym wydźwięku antywojennym.

5/10

ocenił(a) film na 7
Nike

Rzeczywiscie jest to film animowany o antywojennym przeslaniu, niemniej twoja ocena jest chyba zbyt niska. Ja dalem 9, zarowno za przeslanie jak i wykonanie, ktore stoi na tym samym poziomie co 'Katedra' a wiec bardzo wysokim. Brawo po raz kolejny dla Baginskiego!

Thommy

@Thommy
Rzeczywiście, wykonanie techniczne tego filmu stoi na wysokim poziomie - tak samo jak przesłanie, ale jednak zabrakło mi tej aury tajemniczości i tego klimatu z "Katedry" (którą oceniłem na 8/10). A ocena 5/10, może i za niska, ale jak na mnie odpowiednia, bo przecież nie oznacza filmu złego.

ocenił(a) film na 9
Nike

Brak aury tajemniczości i klimatu Katedry zabrakło ci dlatego że to jest film utrzymany w zupełnie innym klimacie. Tam miałeś mrok i tajemnicę, tu masz czarny humor i absurd. Dlatego muszę się sprzeciwić porównywaniu tych dwóch filmów na tej płaszczyźnie. Równie dobrze można by oceniać względem siebie "Piłę" i "Autostopem przez galaktykę" - to się nie ma prawa udać.

Nike

A zaraz musi byc jakies przeslanie? Film jest swietny. Nie wiem czego sie tu jeszcze czepiac. Jak na Polske to naprawde arcydzielo.

ocenił(a) film na 6
Twiggy

Jak się oczekiwało na coś co dorówna "Katedrze" to rzeczywiście wypadł średnio. Ja właśnie tak wyobrażałem sobie "Sztukę spadania" i się trochę zawiodłem. Animacja fajna, postacie jak i cały film mroczne, tylko szkoda, ze ograniczono się jedynie do słów "blablabla" :)

Nike

Ja też muszę się nie zgodzić, ponieważ to film o czymś zupełnie innym, acz wykonany prawie tak samo dobrze.
Sądzę że nie powinno się tych dwóch filmów porównywać - nie można wręcz!

Aczkolwiek to Twoja ocena, i masz przeciez do tego prawo.

Ja film uznaje za coś fenomenalnego.
Nawet ja nie mam takiego czarnego humoru ^^

Pozdrawiam ;)

Nike

Film przebija katedre, przesłanie miażdży, a Katedra, cholera jakie tam było przesłanie. Katedra było efektowna, ale to sztuka spadania jest dziełem sztuki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones