PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95825}
7,7 88 316
ocen
7,7 10 1 88316
7,4 25
ocen krytyków
Sztuka spadania
powrót do forum filmu Sztuka spadania

Nie oburzajcie się!

ocenił(a) film na 4

Niestety mam umysł ścisły i do mnie nie nie przemawiają filmy baginskiego. Przekonałby mnie do siebie gdyby wreszcie zrobił film z jakimś logicznym sensem lub żeby zrobił chociaż coś śmiesznego. Będę czekać...

ocenił(a) film na 4
Death_4

Aha, zapomniałem jeszcze powiedzieć, że "sztuka spadania" i tak mi się bardziej podobała od "katedry". Jak dla mnie tomek zrobił duże postępy, ale i tak jeszcze to nie jest to co by mnie ucieszyło!

ocenił(a) film na 9
Death_4

co to znaczy, że masz ścisły umysł? mam kolegów matematyków, którym się bardzo katedra podobała, jakoś im umysł nie przeszkadzał(chyba, że rozumiesz przez "Scisły" coś innego:P)

i katedra i sztuka spadania mają sens, są logiczne, a sztuka spadania nawet śmieszna momentami - moje zdanie nt.

ocenił(a) film na 10
Death_4

W niektórych filmach musisz widzieć coś poza tym co widać.

użytkownik usunięty
Death_4

Nie istnieje coś takiego jak umysł ścisły, przynajmniej w powszechnie rozumianym sensie. Osobiście pasjonuję się matematyką, chodzę do klasy mat-fiz w LO, a jednocześnie czytuję do poduszki Dostojewskiego, Puszkina, Staffa i Kinga... Humanizm i ,,ścisłość" umysłu są powiązane. A pogląd na taki film jak ,,Katedra" czy ,,Fallen Art" to kwestia upodobań estetycznych, gustu, charakteru... Sensu to się trzeba w tym doszukać (,,Katedra" jest filmową ilustracją prozy, dość oryginalnej), ,,Sztuka..." - no, to można pointerpretować, jako np. studium psychologiczne albo satyrę antywojenną (to ostatnie nie jest moje, tylko kolegi mojego Karola W, all rights reserved).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones