PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 222 019
ocen
6,8 10 1 222019
5,5 33
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

jak slucham takich wypowiedzi jak wczoraj i przedwczoraj, ze Katyn to nie byla zbrodnia przeciw ludzkosci to mam nieodparta ochote dac mu w ryj i nic mnie nie obchodzi jego immunitet. Przyglupiasty biolog, ktory nie wiem jakim cudem sie znalazl w sejmie na tyle kadencji, bo swoja osoba prezentuje poziom rowny 0. Zero konstruktywnych wypowiedzi, tylko przejaw glupoty i mowienia o tym jak opozycja jest zla a jaki on i jego partia wspanialomyslna. Jaka partia taki posel. Co do filmu, zabraklo mi sceny gdzie zywcem zakopywano oficerow, bo takie mialy rowniez miejsce. O zbrodni Katynskiej i wojnie nie zapomne nigdy i nigdy nie podam ruskiemu reki, a jak widze Tuska spacerujacego z kgb'owcem Putinem (ktory pewnie tez ma na sumieniu troche istnien) po POLSKIM molo, nie wiem czy mam sie smiac czy plakac, ze zyje w kraju w ktorym lize sie d**e potomkom kraju, ktory wymordowal tylu polakow (w trakcie wojny i PO) i nie potrafi sie do tego przyznac. P****e trzchorze i obludnicy z Kremla.

ocenił(a) film na 10
montana1985

ale Ty masz cholerną rację!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
aquarella

Chodzi o to, że jeszcze jakis czas temu Niesiołowski był jednym z inicjatorów uchwały ws. określenia mordu w Katyniu jako ludobójstwa. W ogóle to jest wyjątkowo dziwny człowiek. Za komuny chciał wysadzać pomnik Lenina, a dzisiaj mówi takie rzeczy jakie mówi. On już jest starym człowiekiem, i słychac to w jego wypowiedziach.

ocenił(a) film na 8
bonaparte

polscy politycy są tacy, że szkoda słów. gdzie patryjotyzm? gdzie nasza godność? czemu jako kraj jesteśmy tak nieudolni, że nie potrafimy odpowiedzieć Rosji na te bezczelne kłamstwa co ostatnio oświadcza?

LeaMao

Niesioł to zombie - zupełnie sprana karta. On nawet nie zasluguje na określenie "bydlę".

bonaparte

Dziś czołowa postać PO, a kiedyś mówił tak:

"Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu. Nie wyrażają w żadnej trudnej sprawie zdania.
Nie występują pod własnym szyldem, bo to ich zwalnia z potrzeby zajmowania stanowiska w trudnych sprawach. To jest oczywiście gra na bardzo krótką metę.
Udają, że nie są partią, a nią są. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie."

aquarella

Zgadzam się z wami serce mnie boli że Niesiołowski mówi takie rzeczy oni walczyli za nasza Polskę a politycy maja nasz kraj w du...

ocenił(a) film na 8
montana1985

Normalnie postawiłbym ci piwo, gdybym tylko mógł!

Niestety, powinniśmy, BARDZO powinniśmy traktować rozważnie Rosję, gdyż ten kraj jest mimo wszystko silniejszy, dysponuje większymi wpływami i poważaniem. Za takim małym, niewiele znaczącym państwem jak Polska niewiele krajów będzie miało ochotę się opowiedzieć. Stawiając się Rosji możemy tylko pogorszyć sytuację; widząc agresję z naszej strony odpowiedzą agresją. Tym bardziej, że duch Stalina, propagandy i ZSRR unosi się wciąż nad Rosją. Im ciężko jest spojrzeć krytycznie na samych siebie.

ocenił(a) film na 10
TroPtyN

Oni nigdy nie potrafili krytycznie spojrzeć na siebie. Wszystko co robią jest robione pod publiczkę. Duch komunizmu z Rosji tak naprawdę nigdy nie odszedł, zmieniali się tylko przywódcy narodowi ... mam czasem wrażenie, że Rosjanie sami z siebie potrzebują takich obłudników, którzy stoją na czele ich państwa ... najpierw Lenin, Stalin ... potem Putin ... oni nigdy się nie zmienią.

ocenił(a) film na 10
jemand_115

dokładnie, niestety taka prawda, nóż sie tylko w kieszeni otwiera gdy widzi sie co wyrabiają polscy politycy z Polską, krajem który przeżył tyle makabry .....:( i która w końcu jest wolna. Widzą tylko czubek swojego nosa, nic poza tym, przynajmniej większość z nich, zwłaszcza z wiadomo jakiej partii.

ocenił(a) film na 5
aquarella

Co to za różnica czy zbrodnia katyńska to było ludobójstwo czy zbrodnia wojenna?Ciężko to jednoznacznie stwierdzić.A teraz tylko kłótnie na temat czy Katyń to ludobójstwo czy nie - nie ma ważniejszych spraw?

ocenił(a) film na 8
hate0

To wielka różnica i każdy Polak powinien ją dostrzegać.Jeżeli tego nie rozumiesz to zapraszam do lektury.A kłócić się trzeba bo nie można przyznawać racji nieprawdzie!

ocenił(a) film na 5
michal1308

No właśnie:

Ludobójstwo - celowe wyniszczanie całych lub części narodów, grup etnicznych, religijnych lub rasowych, zarówno poprzez fizyczne zabójstwa członków grupy, jak i kontrolę urodzin, przymusowe odbieranie dzieci czy stworzenie warunków życia obliczonych na fizyczne wyniszczenie

Nijak się to nie ma do zbrodni katyńskiej.

ocenił(a) film na 5
michal1308

"To wielka różnica i każdy Polak powinien ją dostrzegać."
To niewielka różnica i żaden człowiek nie musi jej dostrzegać.

"A kłócić się trzeba bo nie można przyznawać racji nieprawdzie!"
Tak, masz racje, nie można rozpowszechniać kłamstw, że Katyń to było ludobójstwo.Oświeciłeś mnie.

To czy to było ludobójstwo czy zbrodnia wojenna nie ma znaczenia.Inna nazwa - przebiegu zbrodni katyńskiej nie zmienia.

ocenił(a) film na 9
montana1985

..ten film nie ma na celu wywołania nienawiści..To była Rosja z dyktaturą stalinowską i społeczeństwem, które w dużym stopniu było manipulowane , upadlane w imię imperialistycznej proletariackiej rewolucji. Rosjanie nie rozumieli co to jest wolność, bo sami jej nigdy nie zaznali. W takich warunkach trudno o społeczeństwo , które myśli kategoriami jak my, chrześcijanie z Polski.. Poza tym Wajda pokazał też Rosjanina z ludzką twarzą, który ryzykował życiem żeby ratować z opresji Polkę imjuej córeczkę. Stalin wydał rozkaz zamordowania polskich oficerów , bo "nie dawali nadziei na współpracę i gdyby byli wolni działaliby na szkodę komunistycznej Rosji".. To była stalinowska racja stanu ,do tego chęć zemsty za rok 1920, a nie nienawiść Rosjan do Polaków ..i tego niestety nie zmienimy..

ocenił(a) film na 8
montana1985

Mnie np. dobija to że o 1 września jakże ważnej dacie dla polski ponieważ ta data symbolizuje wejście Niemców do Polski. Ale dużo mniej się mówi o 17 września przecież to tak samo ważna data przecież to rocznica agresji sowieckiej. Według mnie powinno się mówić o obydwóch datach w tej samej ilości komentarzy i wywiadów. Jeśli ktoś oglądał 31 sierpnia wielki test z historii to można się było na prawdę pośmiać z odpowiedzi Rosyjskich studentów zresztą Amerykanów też. Pytano o Katyń, Powstanie Warszawskie, ci studenci byli na wydziale historycznym w sumie żaden nie wiedział co to Powstanie Warszawskie było, a o Katyniu mówili jakieś bzdury więc jeśli to są studenci na dziale historycznym to ja jestem Bob budowniczy

ocenił(a) film na 6
S_jak_Ser

Bo to nie było ludobójstwo tylko zbrodnia wojenna - nie widzicie różnicy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones